czwartek, 31 grudnia 2015

Zimowy spacer w górach, chatka w lesieUwielbiam góry. Podczas ostatniej, przednoworocznej podróży odwiedziliśmy chatkę pewnego Pana. Znajduje się ona w środku lasu. Byłam bardzo zdziwiona, ale również zachwycona, że w takim miejscu można znaleźć coś tego typu. Klimat, który tam panował był bardzo wyjątkowy. Gospodarz poczęstował nas gorącą herbatą, grzanym winem i smażonymi na piecu kiełbaskami- idealnie na ten zimny dzień. Opowiedział nam również o tym, że w ziemi ma wykopaną dziurę, która służy mu jako spiżarnia- przetrzymuje tam ziemniaki.
***
I love mountains. During our last trip, before New Year's Eve, we visited a hut of a man. The hut is situated in a center of forest. I was very surprised and enchanted that such a lovely thing can be localized in this place. The atmosphere was special. The host gave us a hot tea, mulled wine and fried sausages from an old stoven- it was amazing thing for a cold weather. He told us that he digged a hole and made there a larder- he winter potatoes in this hole. 
 
 
Mogę przemierzać bezkres gór o każdej porze roku i każdej porze dnia i nocy. Zimą góry są szczególnie piękne. Rześkie powietrze, spokój, wspaniałe widoki i natura-wszystko w jednym miejscu jest czymś nie do opisania. Czego chcieć więcej?
***
I can pace mountains' immensity every season and every time. In winter they are especially beautiful. Fresh air, peace, breathless views, nature- everything in one place, it's unspeakable. What more can we wish?


 
 
 

 

 

11 komentarzy:

 1. Szczęśliwego Nowego Roku :-) Ja góry bardzo lubię a wyjątkowa jest dla mnie Dolina Pięciu Stawów Polskich w Tatrach :-) Coś pięknego i nie zapomnę tegorocznej wycieczki w to wyjątkowe miejsce :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Happy New Year!


  http://alliness.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :). Informuje że zmieniła się nazwa bloga z dazzlingbookofstyle na http://aggiesangle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Skąd zdjęcia ?
  Ja jutro wybieram się w nasze polskie Sudety :)
  http://memyselfandclothespl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne zdjęcia uwielbiam góry!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały klimat, ujęłaś w Twoim wpisie wraz z widokami, które zachęcają do tak niezwykłych spacerów. Szkoda, że mieszkam tak daleko i nie jest możliwe bym chodziła na takie spacery, chociaż bym chciała gdyż jestem zwolenniczką długich spacerów wśród natury, którą uwielbiam. Dziękuje, za odwiedziny mojego bloga i pozostawione tam słowa pod moim wierszem, które wypłynęły z Twojego Serca a które są dla mnie cenniejsze niż złoto. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę Ci aby ten Nowy Rok 2016 * Był Rokiem Twojego szczęścia i życiowej pomyślności w zdrowiu i radości na co-dzień oraz miłego i pogodnego dziś dnia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz. Niestety też mam daleko do tych pięknych rejonów, ale gdy tylko mam okazję na wyjazd, to robię to :)

   Usuń
 7. Lubię spacery,ale nie wspinaczki, po górach. Mam je na szczęście dość blisko. Życzę wspaniałego 2016 roku !

  OdpowiedzUsuń